Polonya Fransa maçı

 

Dünya Kupası son 16 turu heyecanı başladı. Fransa-Polonya maç sonucu merakla bekleniyor. Son dünya şampiyonu Fransa, Levandowski ve arkadaşlarına karşı mücadele edecek. Fransa grup aşamasında, 2 galibiyet elde etti. 6 puan ile grup birincisi oldu. Polonya ise 4 puan ile grubu ikinci sırada tamamladı.

 

Her iki takımda da öne çıkan bir isim var. Mbappe, dünya futbolunun en yetenekli futbolcusu olarak gösterilmekte. Levandowski ise Polonya futbolunun yetiştirdiği en büyük futbolcu. Golcü olarak dünyada sayılı isimlerden bir olarak işaret ediliyor.  Fransa-Polonya maç özeti maçı kaçıranlar için maçtan sonra yayıncı kuruluşta yayınlanacak.

Fransa Yıldızlara Polonya Yıldıza Bağlı

Fransa Yıldızlara Polonya Yıldıza Bağlı

 

Fransa kadrosunda birçok yıldız isim mevcut. Mbappe en önemli yıldızları ama birçok kaliteli isim sayabiliriz. Her pozisyonda birden fazla kaliteli isme sahipler. Pogba ve Benzema gibi iki önemli yeteneğinden yoksun geldikleri turnuvada, kadroları buna rağmen Brezilya ile yarışacak düzeyde. Zaten bu yüzden de şampiyonluğun Brezilya ile beraber en güçlü birkaç adayından biri. Polonya ise Levandowski üzerinden bir oyun planına sahip. Onsuz kadronun mütevazi olduğunu bile söyleyebiliriz.

 

Fransa Ağır Basıyor

 

Fransa gerek kadrosu gerekse de grup aşamalarındaki performansı ile mutlak favori. Mbappe, Giroud ve Griezman’dan oluşan hücum hattı Dembele’nin de katkısı ile oldukça tehditkar. Turnuvaya iyi başlayan Rabiot hem savunma hem hücum aksiyonlarında oldukça rahatlatıyor. Sağ bekte ise Pavard hem gizli gol silahı hem de çok etkin bir kanat oyuncusu profili çiziyor.

 

Polonya’da ise Levandowski’nin ayaklarına bağlı bir hücum planı var.  Savunmaları güven vermiyor. Topu karşı sahaya taşıdıklarında ise gözler hep Levandowski üzerine çevriliyor. Szczesny tecrübesi ve yeteneği ile kalede güven veriyor ve Polonyalı’ların Leva’dan sonra sayabildikleri belki de tek elit seviye oyuncuları. Fransa-Polonya maç sonucu için yorumlar yapılmaya devam ediyor. Fransa’nın elemesi normal karşılanacaktır. Fakat Polonya turu geçer ise önemli bir sürprize imza atmış olacak.

Fransa Galibiyeti Kapanmadan Değerlendirilebilir

Fransa Galibiyeti Kapanmadan Değerlendirilebilir

 

Fransa galibiyeti oldukça mantıklı durmakta. Bu seçenek kapanmadan hemen oynanabilir. Oran çok düşük fakat tamamlayıcı olarak değerlendirilebilir.  Özellikle yüklü para yatıracak bahis severler için de düşük riskli bir maç olarak ideal seçim gözükmektedir.  Fransa’nın Polonya’ya karşı daha oturmuş bir  oyun planı ve  çok daha kaliteli kadrosu ile kazanmaması için bir neden bulunmuyor.

 

Mbappe özellikle son 16’dan itibaren vitesi daha da artıracak. Bu turnuva ülkelerin başarı mücadelesi kadar yıldızların da zorlu rekabetine konu bir organizasyon. Milyonlarca euro kazanan ve gelirlerini her gün daha arttıran Mbappe, Ronaldo, Messi gibi ultra elit seviye futbolcular; rekorlarını geliştirmek için daha da fazla medyatik olmanın da mücadelesini veriyorlar.

 

Polonya cephesinde işler zor gözüküyor. Arjantin karşısında varlık gösteremeyen Polonya, Meksika karşısında da yenememişti. Tek galibiyetlerini Suudi Arabistan karşısında almışlardı. Fransa gibi güçlü ve organize bir takıma karşı işleri gerçekten zor olacak. Polonya’nın gol bulma ihtimalini ise düşük görmüyoruz. Karşılıklı gol var seçimi bu nedenle düşünülebilir.

 

Fransa’nın maçı golsüz geçmesi büyük bir sürpriz olur. Özellikle erken bir gol ile rakibin direncini hem ruhen hem de teknik açıdan kırmak isteyeceklerdir. Özellikle son Avrupa Şampiyonası’nda İsviçre karşısında iki farklı önde iken maçı penaltılar ile verip elenmeleri hala hafızalarda.  Fransa’nın disiplinden hiçbir an kopmadan maksimum gole ulaşmaya çalışacağına güvenebiliriz.  Bu nedenle 2.5 üstü kuponlara yazılabilir diye düşünüyoruz . Erken bir gol ile gol sayısı daha da artabilir. Fransa-Polonya maç özeti maç sonrasında internette ve TRT kanallarında yayınlanacak.