İstanbulspor AŞ- Atakaş Hatayspor maçı

Ligde düşme hattında yer alan iki takımın karşı karşıya geleceği mücadele oldukça kritik önem taşıyor. 11 puan ile Hatayspor 16. Sırada, 8 puanla İstanbulspor 18. Sırada yer alıyor. Maç sonucu oldukça kritik öneme sahip.  Mert Güzenge tarafından yönetilecek maçta, hedefler galibiyet üzerine kurulu olacak. Ligde haftalar bir bir geçerken, her bir maç altın değerinde. Özellikle ki alt sıralar söz konusu ise. Ligde çok önemli performans artışları görünebilse de alt sıralarda bir an önce kurtulmak büyük önem taşıyor. Takımın motivasyonu ve öz güveni açısından, uzun süre alt sıralarda bulunmak ligin son periyodunda geri dönüşü olmaz bir duruma dönüşebiliyor. Esenyurt’ta saat 17’de oynanacak karşılaşmada İstanbulspor cephesinde Mehremic ve Yusuf cezalı durumda. Hatay tarafında ise Vranjes kart cezalısı konumunda. 

İstanbulspor AŞ- Atakaş Hatayspor Maçı

İstanbulspor ile oynadığı son 6 lig maçını kaybetmeyen Hatayspor, rakibi karşısındaki son mağlubiyetini Nisan 2011’de deplasmanda yaşadı. Son iki maçında gol atan El Kaabi Mart 2022’den beri ilk kez 3 maçlık bir seri yakalamaya yakın. Geçtiğimiz hafta Başakşehir karşısında 1 gol atıp 1 asist yapan Ze Luis, bu maçta ilk onbirde başlayabilir. Geçtiğimiz hafta Başakşehir ile berabere kalan Hatayspor, güçlü rakibi karşısında ortaya koyduğu mücadeleci ve atak oyun ile göz doldurdu. Volkan Demirel yönetiminde artık bir seri yakalamak isteyen ekip, Beşiktaş maçında da yüksek mücadele örneği göstermiş ve maçı kazanmıştı. Büyük takımlara karşı gösterilen konsantrasyon artık her maçta görülmeli ki alt sıralarda kurtulmak söz konusu olsun. Özet ile kazanmaya odaklı ve  geçtiğimiz haftadan cesaretli bir Hatayspor izleyeceğiz. Karşılarındaki rakip de buna uygun.  El Kaabi ve Ze Luis, ekstra isimler olarak öne çıkıyor. Ribeiro’nun ise konsantrasyonu iyi olur ise Hatay’ın pozisyona girme sayısı da artabilir.

 İstanbulspor'da neler yaşanıyor

İstanbulspor lige çıkarken fazla transfer yapmadı. Belki de yapamadı. Mütevazi kadronun şu an bulunduğu konum şaşırtıcı değil. Bazı maçlarda vites yükseltseler de kalite farkı belli noktada hep ortaya çıktı. Ethemi’nin hücum etkinliği önemli bir anahtarı olan İstanbul temsilcisi, sınırlı kadrosunun sıkıntılarını yaşıyor.  Fatih Tekle yönetiminde yeni bir soluk bulmak istiyorlar. Geçtiğimiz hafta Giresunspor’dan önemli bir darbe yediler. Maç sonucu onları ligin dibine demirledi. Altında bulunan Ümraniyespor ise ilk galibiyetini aldı.  Bu hafta olası puan kaybı sonrası son sıraya düşmesi ihtimal olarak görünüyor. Kupada hafta içi Etimesgut karşısında da bir sürpriz ile karşılaşmak  üzereyken, galibiyet ile tur atlamayı başardılar.

 

İstanbulspor'da neler yaşanıyor

 

Alt sıraları yakından ilgilendiren maçta, Hatayspor bir adım önde görünüyor. Tecrübeleri ile zayıf rakipleri önünde avantajlılar. İstanbulspor bu maçta oldukça ısrarcı olacaktır. Kontrolü kaybetmek üzerindeler. Kontrol kaybedildiğinde ise bu kadro ile işleri çok ama çok zor. Özet ile dirençli ve sürekli reaksiyon vermeye hazır bir İstanbulspor izleyeceğiz. Hatayspor ise Volkan Hoca yönetiminde, galibiyet için ilk yarıdan golü bulup rakibin direncini kırmak isteyecektir. Her ne kadar kolay bir maç olmayacak ise de Hatayspor galibiyeti mantıklı bir seçenek olarak öne çıkıyor. Kadro kalitesi olarak İstanbulspor’un daha önünde bulunan Hatay, geçtiğimiz haftadaki yüksek ruhlu oyunu tekrarlar ise galibiyete bir şekilde uzanacaktır. El Kaabi, Ribeiro ve Ze Luis ile korkutucu bir hücum opsiyonuna sahip Hatay’da, Erce ise yeteneklerini tam anlamı ile sergileyebildiği maçlarda geçilmez olabiliyor. Farklı bir seçenek belirtmek gerekirse, 2.5 gol üstü bahsini önerebilirim. Hatay’ın 1 golün üstüne çıkacağına güveniyorum. İstanbulspor da karşılık verecektir.