İngiltere Senegal Maçı

 

İngiltere ile Senegal karşı karşıya gelecek. Son Avrupa Şampiyonası finalisti İngiltere, bu turnuvada oldukça iddialı. Grup maçlarını grup birincisi olarak tamamladı.  Müthiş bir giriş ile İran’ı sahadan sildiler. Amerika karşısında futbolları tat vermese de bir puanı ceplerine koydular. Son maçta Galler karşısında ise rahat bir galibiyet ve net skor aldılar. Geniş ve kaliteli kadro ve başlarında uzun süredir olan takıma entegre olmuş bir teknik adam ile göz korkutuyorlar.

 

İngiltere-Senegal maç sonucu oldukça büyük bir merak ile bekleniyor. Senegal cephesinde ise ikinci tura çıkmanın mutluluğu yaşanıyor. Mane gibi belki de en önemli oyuncusundan yoksun çıktıkları bu turnuvada güvenleri yerlerine geldi.  Katar ve Ekvador galibiyetleri ile 6 puanla gruptan çıkmayı başardılar. Hollanda karşısında ise uzun süre başa baş bir mücadele ortaya koydular. Aliou Cisse’nin eldeki kadroyu çok iyi kullandığını söylememiz gerekiyor.

İngiltere Tekniğine Eklemeler Yapmak Zorunda

İngiltere Tekniğine Eklemeler Yapmak Zorunda

 

İngiltere oldukça teknik oyunculara sahip. Kane gibi oyunu hem pasör hem skorer olarak oynayabilen önemli bir jokerleri var. Rashford gibi gol için yaratılmış bir oyuncuyu barındırıyorlar. Diğer tüm mevkilerde de oynayan isimlerin topla ilişkileri oldukça iyi.

 

Fakat fiziksel açıdan zaman zaman oyundan düşebiliyorlar. Bu yetenekli kadronun Senegal karşısında fizik açıdan da güçlü olması şart. Savunmada Maguire ve Stone ikilisi sağlam bir görüntü veriyor. Önlerinde oynaması muhtemel Rice’ın da maç boyu enerjisini kaybetmemesi gerekecek.

 

Senegal Hız ve Gücü ile Fark Yaratıyor

 

Senegal Mane’siz iyi bir oyun yapısı ortaya koyuyor diyebiliriz. Dengeli ve kontrollü futbolları mücadele üzerine kurulu. İleri geri koşma, özellikle alan açan boş koşular ve kanat değişimleri ile rakiplerinin enerjisini düşürmeyi başarıyorlar. İleride Dia, takımın Mane’si rolünde diyebiliriz. Onun uğurlu ve yetenekli ayakları ilerideki en önemli kozları.

 

Savunmada ise  Koulibaly  her zamanki gibi kalitesinden kesitler ortaya koyuyor. Son maçta oldukça değerli bir gol de atan stoper, Chelsea’ye yüksek bonservis ile nasıl gittiğini de bizlere anlatıyor. İngiltere-Senegal maç özeti maçtan hemen sonra yayıncı kuruluşta yayınlanacak.

Tahmini Zor bi Eşleşme

Tahmini Zor bi Eşleşme

İngiltere-Senegal maç sonucu taraf bahsi açışından tahmin edilmesi oldukça zor bir konu. Her iki takımın da öne çıkan olumlu özellikleri var. İngiltere bir adım önde olmakla beraber hiçbir sonuç sürpriz olarak yorumlanmayacaktır.  Genel anlamda dengede geçmesi muhtemel bir maç. İki takım da birbirini tartarak belli bir süreyi eritecek gibi gözüküyor. İngiltere’nin kilidi açacak ayaklarının form durumu ise çok kritik olacak. Erken bir gol Senegal’in çözülmesine yardımcı olabilir.

 

Bu maçta hızlı oyunlar da önemli bir fırsat. Maçı canlı izleyip gidişatı değerlendirmek gerekecektir diye düşünüyoruz. Bu nedenle hızlı oyunlar ile belli bir dakika aralığına bahis yapmak oldukça önemli bir avantaj sağlayacaktır.  Burada gol olmaz seçeneği üzerinden gidilebilir. Örneğin 30-40 dakikaları arası. Kart puanı da diğer oynanabilecek seçenek olarak değerlendirilebilir.

 

Kısır bir maç olma ihtimali yüksek gözüküyor. İlk yarı 1.5 altı ideal gibi duruyor. Maç sonu için toplam gol 2,5 gol altı oynanabilecek seçimler duruyor. Karşılıklı gol ihtimali ise düşük olabilir. Öne geçecek takım, eleminasyon sistemli tek maç olmasını göz önünde bulundurup savunma mantalitesini oldukça öne çıkaracaktır. Zor bir mücadele ve tahmini oldukça güç. Dediğimiz gibi canlı izlenip gidişata göre hareket etmekte fayda var. İngiltere-Senegal maç özeti maçı canlı izleyemeyecek olanlar için maçın ardından yayıncı kuruluş ve internet paylaşım sitelerinde yer alacaktır.