Demir Grup Sivasspor- Hangi Kredi Ümraniyespor Maçı

Sivasspor kendi saha ve seyircisi önünde Ümraniyespor’u ağırlayacak. Alt sıraları doğrudan ilgilendirecek bu mücadelede, Sivasspor kadro kalitesi ve tecrübesi, aynı zamanda seyirci avantajı ile kağıt üstünde favori gözüküyor.  Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe karşısında mağlubiyet alan Sivasspor 10 puan ile 17. Sırada bulurken, geçen hafta ligdeki ilk galibiyetini Alanyaspor’a karşı alan ligin dibindeki Ümraniyespor ise 6 puanda. Geçen sezonki görüntüsünden uzak kalan ve bir türlü  orta sıralara doğru ilerleyemeyen Sivasspor’un, kazanmak dışında bir seçeneği bulunmuyor. Ümraniyespor ise alacağı bir mağlubiyet ile son sıraya biraz daha güçlü bir şekilde demirlemiş olacak. Yaşar Kemal Uğurlu’nun yöneteceği maç 14.30’da. Maç sonucu ise tüm meraklılarınca bekleniyor.

 

Demir Grup Sivasspor- Hangi Kredi Ümraniyespor Maçı

 

Ligin yeni ekibi Ümraniyespor; Fenerbahçe, Gaziantep FK ve Kayserispor ile berabere kalırken, tek galibiyetini geçen hafta Alanyaspor karşısında almıştı.  8 mağlubiyeti bulunan İstanbul temsilcisi, 13 gol atarken 22 golü de kalesinde gördü. Lige Fenerbahçe karşısındaki coşkulu futbol ve iyi sonuç ile başlasalar da, Süper Lig için yetersiz olan kadro kaliteleri kısa sürede ortaya çıktı. Oyun içinde çok fazla alternatifi bulunmayan Ümraniyespor, Umut Nayir’in golcülük yetenekleri ile sınırlı bir takım durumunda. Geraldo ve Del Valle ile oyuna hız ve hücum enerjisi katmaya çalışan Recep Uçar, bunda da rakibin gösterdiği karşı direnç ve önlem ile kısıtlı kalıyor.  Şu ana kadarki puan ve istatistikler, ligin yeni ekibinin işinin oldukça zor olduğunu gösteriyor. Maç özeti yayınlanır yayınlanmaz bu iddaaların doğruluğu da kanıtlanmış olacak.

 

Gümbür Gümbür Gelen Bir Takım

Sivasspor ise Rıza Çalımbay ile uzun süreli çalışıyor. Yönetim uzun vadeli bir yol haritası çizmiş durumda. İstikrarı sağlayarak aşamalı olarak büyüme planı, aslında fena da işlemiyor. Sürekli Avrupa Kupalarında boy gösteren takım, Türkiye Kupası ve ligde de son yıllarda bütçesine göre gayet başarılı.  Konfederasyon Kupası’nda grup birincisi olarak yoluna devam ediyorlar. Ligde 11 gol atıp 17 gol yediler. Bu maçta sakatlığı geçen Uğur Çiftçi muhtemelen oynayacak. Bu da takımın sol kanadına hem defansif hem de hücumsal olarak önemli katkı sağlayacaktır. Gradel’in yine hücum için kilit rol üstleneceği Sivasspor’da Yatabare ise ilerideki tek çözüm anahtarı olacak. Orta sahada Ulvestad ise takımının hem pas organizasyonunu yönetecek hem de savunmadan çıkışı sağlayacak.

 

Gümbür Gümbür Gelen Bir Takım

 

Sivasspor’un Fenerbahçe karşısındaki mücadelesi birçok kişiden tam not aldı. Her ne kadar 10 kişi kalmış ve uzun süre eksik oynayan bir rakibi karşılarına alsalar da, Kadıköy’de ligin fark yaratan takımlarından birine karşı da oynadıklarını unutmamak lazım. Buldukları net pozisyonlar da olup, biraz daha becerikli olabilselerdi, belki de maçtan gol atarak ayrılmış olacaklardı. Savunmada kırgınlıkları ise halen devam ediyor. Caner oldukça ağır ve her zaman kart görme potansiyeli olan bir oyuncu. Aslında uzun yıllardır Caner ile oynamaları, halen kadroda yaşlı Hakan’ın bulunması, bahanelere sarıldığı konusunda eleştirilen Rıza Hoca’nın, haksız olmadığını da ortaya koyuyor.

 

Sivas’taki bu mücadele, baştan sona baskılı ve istekli bir ev sahibi takım izleyeceğimizi düşünüyorum. Bence bu sefer karşılarında oldukça uygun bir takım var. Golü erken bulup taraftar desteğini de arkasına çekerek rahatlamak isteyecekler. Ümraniyespor ise özellikle geçen haftaki galibiyet moralinden sonra biraz daha öz güvenli oynayacaktır. Strateji maçından daha çok galibiyet için risklerin alınacağı bir maç bizleri bekliyor. Sivasspor’un galibiyeti bence oldukça yakın duruyor. Diğer seçenek ise 1.5 gol üstü olabilir. Her iki takımın ağır ve hataya müsait defans yapıları karşılıklı golü de mümkün kılabilir. Maç sonucu tahmini Sivasspor olarak, 1.5 gol üstü ile birleştirilip oran yükseltilebiir.