Danimarka Tunus Maçı

 

Dünya Kupası D Grubunda Danimarka ile Tunus karşı karşıya gelecek. Saat 16.00’da başlayacak maçta, kağıt üzerinde favori Danimarka. Son Avrupa Şampiyonası’nda iyi izler bırakan Danimarka, oldukça güçlü bir kadro ile geliyor. Eriksen liderliğinde öncelikle gruptan çıkmaya çalışacaklar. Avustralya ve Tunus, onlar için kolay lokma gibi duruyor.

Danimarka Tunus Maçı

Fransa ile grup birinciliği mücadelesi vermelerine kesin gözüyle bakılan Danimarka, Avrupa’nın elit liglerinde oynayan yıldızları ile öncelikle Tunus karşısında galibiyet amaçlayacak. Her ne kadar kağıt üzerinde kolay bir maç gibi dursa da, turnuvanın ilk maçları her zaman zordur ve sürprize açıktır. Tunus ise belki de en zayıf kadrolarından biri ile geldiği turnuvada sürpriz kovalayacak. Avustralya’ya üstünlük sağlasalar bile Fransa ve Danimarka ile boy ölçüşmeleri oldukça zor görünüyor. Gruptan çıkması halinde Danimarka, turnuvada ileriki turlara ulaşabilecek seviyeye sahip. İki takım ilk kez bir resmi maçta birbirlerine karşı mücadele edecek. Danimarka, Dünya Kupası’nda Afrika takımlarına karşı oynadığı 4 maçı da kaybetmedi. Danimarka-Tunus maç sonucu merakla beklenirken, tahminler de birbirini takip ediyor.

 

Avrupa Şampiyonası ile Kenetlendiler

 

Takım oyununa büyük önem veren Danimarka oyun yapısı, son Avrupa Şampiyonası’nda yaşanan talihsiz bir olay ile kollektif anlamda çok ileri seviyeye ulaştı. Eriksen’in yaşadığı kalp rahatsızlığı ile adeta ölümden dönmesi, turnuvanın en trajedik anıydı. Sonrasında gruptan çıkan ve Eriksen’siz oldukça iyi bir performans ortaya koyan Danimarka, Kjaer’in liderliğe soyunması ile sahada oldukça güçlü bir karakter ortaya koymuştu. 358 milyon euro değerindeki kadro yüksek bir potansiyele sahip.

 

Savunmada Milan’lı  Kjaer, Barcelona’lı Christensen; orta sahada Tottenham’lı  Höjbjerg, Manchester United’lı Eriksen; forvette Leipzig’li Poulsen ve Frankfurt’lu Lindstrom. Oldukça süslü duran ve daha saymadığımız önemli yıldızlarla beraber korkutucu bir takım hüviyeti gösteren Danimarka, teknik kapasitesini güçlü fizik seviyeleri ile birleştiriyor. Tunus ise Zambia, Moritanya, Ekvator Ginesi gibi zayıf takımların arasından birinci olarak çıkıp bu turnuvaya erişti. Orta sahada Köln’den Skhiri ve Montpellier’den Khazri takımın ekstra işler yapabilecek oyuncuları olarak öne çıkıyor. 26 oyuncudan 11’i Avrupa Ligleri’nde boy gösterirken; Süper Lig seviyesinde ve Avrupa’nın elit liglerinde oynayan oyuncu sayısı ise 3. Danimarka-Tunus maç özeti  TRT ekranlarında veya TRT Spor internet sitesinden erişilebilecek durumda olacak.

Danimarka Kazanacak mı?

Danimarka Kazanacak mı?

 

Danimarka-Tunus maç sonucu birçok kişinin üzerinde mutabık kaldığı şekli ile Danimarka galibiyeti ile sonuçlanacaktır. Sürpriz her maç için açık tutulması gereken bir ihtimal olsa da, bu maçta Danimarka çok ağır basıyor. Maç saatine kadar düşer mi bilinmez ama  şu an 1.30 seviyesinden değerlendirilebilir. Bu oran farklı sitelerde artabilir. Danimarka’nın zayıf rakibi karşısında 1.30 oran bulması kaçırılmayacak bir fırsat.

 

Danimarka aynı zamanda güçlü bir savunma hattı olan ve takımca savunmayı iyi yapan bir takım olarak Tunus’a gol fırsatı çok nadir verecektir. Tunus gol bulabilir ama 1’den fazla bulması çok büyük sürpriz olur. Bu seçenek şu an kapalı durduğu için Tunus gol atamaz seçeneği değerlendirilebilir. Danimarka’nın hücum hattında oldukça etkili ve çeşitli silahları var. 1.5 gol üstü Danimarka için oynanabilir duruyor. Alternatif yaratmak isteyenler için aynı zamanda banko kuponlara da konabilecek, ilk golü Danimarka atar, seçeneğini de önerebiliriz. Tarihinde Dünya Kupası’nda  çeyrek final ötesine geçememiş Danimarka, bu kez ilerisini görebilir mi şimdiden bilemeyiz ama giderler ise de şaşırmayacağımızı söyleyebiliriz. Danimarka-Tunus maç özeti maçı canlı izleyemeyenler için TRT Spor internet sayfası veya değişik video paylaşım ve spor haber sitelerinde yer bulacaktır.