Brezilya - Guney Kore Maçı

 

Son 16 turunda favorilerden Brezilya, Güney Kore karşısına çıkıyor. Şampiyonluğun güçlü favorisi olarak geldikleri turnuvada beklendiği gibi gruptan lider çıktılar. Neymar, Richarlison, Vinicius ve daha pek çok yıldızdan oluşan güçlü kadroları ile favori olmayı hak ediyorlar. Güney Kore ise mütevazi kadrosu ile maksimumu yapmaya çalışıyor. Portekiz, Uruguay ve Gana’nın bulunduğu gruptan çıkarak önemli bir başarıya imza attılar. Daha fazlasını yapmak için ise elbette daha fazlasına ihtiyaçları olacak. Brezilya- Güney Kore maç özeti maç sonrasında yayıncı kuruluşta izlenebilecek.

Brezilya En Fazla Takip Edilen Takım

Brezilya En Fazla Takip Edilen Takım

 

Favori Sambacılar, tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Oldukça kaliteli kadroları ile kağıt üstünde güçlü favoriler. Son 16 turunda oldukça iyi bir eşleşme gerçekleştirdiklerini söyleyebiliriz. Kore tüm olumlu yönlerini sıralasak da Brezilya’nın oyun bilgisi olarak  da teknik kapasite olarak da çok gerisinde. Brezilya- Güney Kore maç sonucu şimdiden yorumlanırken, büyük kesim doğal olarak Sambacıları turu geçecek taraf olarak tanımlıyor.

 

Brezilya grubunu birinci tamamlarken özellikle Sırbistan karşısında dominant bir futbol ortaya koymuştu. İsviçre karşısında ise kısır giden bir maçı tek gol ile kazanmayı bilmişti. Son maçta ise Kamerun karşısında aldıkları mağlubiyeti bir analiz adına değerlendirmek pek mümkün değil. Garantileyerek son maça çıkan Brezilya’nın Kamerun karşısında motive olması beklenmiyordu.  

 

Güney Kore ise Portekiz galibiyeti ile hayat buldu. İlk maçta Uruguay ile berabere kalan Asya temsilcisi, ikinci maçında Gana’ya mağlup olmuştu. Grup ikincisi olarak bir üst tura çıkarken, Tottenham’lı kaptanı Min Son’un önderliğinden önemli bir katkı aldı. Sung Cho ise attığı iki gol ile en skorer oyuncuları oldu.

Brezilya Açık Favori

Brezilya Açık Favori

 

Brezilya- Güney Kore maç sonucu yoğunluk ile Sambacılar lehine tamamlanacağı şeklinde yorum almaktadır. Her pozisyon için önemli futbolculara sahip Brezilya, son 16 turunda böylesine elverişli bir eşleşme elde etmişken fırsatı tepmeyecektir.  Hatta dengenin ilk yarıda dahi bozulabileceği görüşündeyiz. İlk yarı ve maç sonucu Brezilya üzerinden değerlendirilebilir. Brezilya’nın baskılı futbol ile erken gol bulma çabası içinde olacağını düşünüyoruz.

 

Güney Kore, kontrolü elden bırakmadan erken gol yememe amacında olacaktır. İleri uçtaki yetenekli ayakları ile Brezilya savunma zaafiyetlerini değerlendirmeye çalışacaklar. Kapasitelerinin sınırlı olduğunu bilerek oynayacaklardır. Gol atma ihtimalleri düşük olsa da bulunuyor. Fakat turu atlama ihtimalleri yok denecek kadar az. Elbette son ana kadar mücadeleden kopmamak için azami efor sarf edeceklerdir.

 

Brezilya yıldızlar ile dolu kadrosuyla Güney Kore önünde mutlak favori. İlk yarı maç sonucu Brezilya galibiyeti, ilk yarı Brezilya galibiyeti denenebilir. Toplam gol için ise tereddütlüyüz. Brezilya’nın ne zaman gol atabileceğine  yönelik gelişecektir. Neymar, Richarlison, Vinicius gibi isimler ile gol potansiyeli yüksek bir takım. Kore duvarını ne kadar sürede aşabilecekleri için sanıyoruz ki maçı biraz izlememiz gerekecektir.

 

Sambacıların bir şekilde turu geçeceğine inanıyoruz. Maça baskılı başlayarak gole dönük bir ilk yarı izleyeceklerdir. Özellikle kaptırılan toplarda  Min Son öncülüğünde Güney Kore pozisyona girmeye çalışacaktır. Erken bir gol tüm dengeleri değiştirecek gibi görünüyor. Korner sayısı olarak da 5.5 üst değerlendirilebilir. Özellikle Brezilya tarafının korner bulma noktasında zorlanmayacağı kanaatindeyiz.

 

Hızlı oyunlar takip edilip, kart ve kornerler gibi değişik seçenekler üzerinden maça birden fazla bahis yapma imkanı da elde edilebilir. Ayrıca canlı oynandığı için hata yapma riski de düşürülmüş olur. Brezilya- Güney Kore maç özeti maçı canlı izleyemeyecek olanlar için TRT Spor ekranlarında olacak.