Arjantin Meksika Maçı

Arjantin Meksika Maçı 

Dünya Kupası’nın şampiyonluk favorilerinden biri olan Arjantin, Suudi Arabistan karşısında tam anlamı ile şok yaşadı. Gruptaki planları alt üst eden maçta, Messi dahil pek çok yıldız oyuncu beklentilerin altında kaldı. Messi’nin gole çevirdiği penaltı oldukça tartışmalıydı. Buna rağmen skor üstünlüğünü koruyamayan Tangocular, kağıt üzerinde hiç şans tanınmayan Suudi Arabistan’a boyun eğdi. Hiç şüphe yok ki Arjantin, Meksika karşısına oldukça dolu bir şekilde çıkacak.

 

Yoğun eleştirilerin altında kendilerini affettirmek isteyecek Arjantin, hücum opsiyonlarının tümünü zorlayacaktır. Ancak karşılarında Arabistan’a oranla daha tecrübeli ve yaratıcı bir takım olacak. Meksika, Polonya karşısında tüm maç boyunca çok iyi mücadele etti. Zaman zaman oyun üstünlüğünü kaybetse de maçtan hiç kopmadı.

 

Grubun iddialı takımlarından biri olduklarını gösterdiler. Arjantin karşısında da kendini bilen ve dengeli bir oyun planı ile oynayacaklardır. Alacakları 1 puan bile şanslarının devamı anlamına gelebilir. Bu nedenle galibiyetten ziyade kaybetmemeyi öncelikli olarak düşüneceklerini tahmin ediyoruz. Messi, Alvarez ve Di Maria gibi yetenekli isimlere alınacak önlemler ile rakibini kirletebileceklerini bilerek mücadele edeceklerdir. Arabistan’ın uyguladığı stratejileri de iyi şekilde analiz etmişlerdir diye düşünüyoruz. Arjantin-Meksika maç sonucu merakla beklenirken, grup için de oldukça kritik bir önem taşıyacak.

 

Arjantin Mağlubiyet Alırsa Tarihine Kara Leke Sürülecek

 Arjantin Mağlubiyet Alırsa Tarihine Kara Leke Sürülecek

Arjantin Dünya Kupası tarihinde hiçbir zaman iki maç üst üste yenilgi ile bir başlangıç yapmadı. Eğer Meksika karşısında mağlubiyet tadarsa, bu geleneği de olumsuz şekilde bozulmuş olacak. Meksika karşısında 2004 yılından beri oynadığı 10 maçın hiçbirini kaybetmedi. Arjantin, Suudi Arabistan karşısında 10 kez ofsayta yakalanarak,  1966’dan sonra ilk kez bir maçta bu kadar ofsayta yakalanmış oldu. Dünya Kupası’nda çıktığı son üç maçta gol atamayan Meksika, turnuva tarihinde üst üste dört maçı hiç boş geçmedi.  

 

Meksika Ochoa’nın kendisi için ne kadar önemli olduğunu Polonya maçında tekrar hatırladı. Yıllara meydan okuyan tecrübeli eldiven Lewandowski’ye gol izni vermeyerek, penaltılardaki başarılı formunu tekrarlamış oldu. Polonya karşısında takımının iyi isimlerinden biri olan Vega, Arjantin karşısında da teknik becerileri ve oyun zekası ile takımının hücum aklına yön vermeye çalışacak. Arjantin-Meksika maç özeti maçın bitiminden hemen sora TRT ekranlarında yayınlanacak. Tartışmalı pozisyonlar ve analizler de yine yayıncı kuruluş maç sonrası programında olacak.

 

Tangocular İçin Son Şans Meksika İçin Turlama Fırsatı

 

Zorlu maç, gruptaki diğer takımları da yakından ilgilendirecek. Arabistan, Polonya’yı yenerse gruptan çıkmayı garantileyecek. Meksika, Arjantin’i mağlup ederse çok büyük bir avantaj yakalayacak. Arabistan ve Meksika galibiyetlerinde, Arabistan grup birinciliğini garantileyecek. Meksika ise bir mucize olmaz ise gruptan çıkacak. Tek çıkamama ihtimali son maçta yenilip, Polonya’nın da Arjantin’i en az 2 farklı yenmesi halinde gerçekleşecek. Messi ve arkadaşları Dünya Kupası’na gelirken oldukça moralli ve favori olarak gelmişti. Arabistan karşısındaki mağlubiyet imajlarına büyük zarar verdi. Fakat Meksika maçındaki bir galibiyet takımı tekrar havaya sokup yıldız oyuncuların ritimlerini de yukarı çekebilir.

 

Arjantin-Meksika maç sonucu tahmini Tangocular lehine bahsi mantıklı gibi duruyor. Her ne kadar büyük soru işaretleri oluşsa da, zorlanarak da olsa bu kritik maçı büyük takım refleksi ile geçebilirler gibi duruyor. Gollü bir maç izleyeceğimizi ve 2.5 üstün kolaylıkla bulunacağını düşünüyoruz. İlk yarının ise biraz daha az gol ve dengede geçmesi muhtemel görünüyor. Arjantin-Meksika maç özeti yayıncı kuruluş tarafından maç sonunda yayınlanacak olup, internet üzerinden de izlenebilir.