Arjantin - Hırvatistan Maçı

Hırvatistan Forumunda

Hırvatistan da önceki maçlarında etkileyiciydi.Brazilya ile 1-1 berabera kalınca penaltılar'da brazilya'yı 4-2 skor ile elediler. Hırvatistan şuan brazilya'yı yani favori bir takımı eledi ve instanları çok şaşırttılar. Çok iyi bir takımlar ve oyuncuları şu ana kadar çok iyi oynadılar.Brazilyayı elemek onlara çok moral verdi bu da onlara Arjantin'e karşı bir avantaj sağlayacaktır.

Hırvatistan Formunda

 

Dünya Kupası

Son yıllarda katılan takım sayısını artırmanın yanı sıra FIFA, turnuva başına 48 maçın oynandığı 1982'den bu yana her turnuvada oynanan maç sayısını da 64'ten 80'e çıkardı. Bu kadar kısa bir süre içinde bu kadar çok maç oynandığı için kimin kiminle ne zaman oynadığını takip etmek çok kolay! Dünya Kupası formatı zaman içinde artan takım sayısına uyum sağlamak için değişti ve bu yılki turnuvada 32 takım yarışıyor. İlki 1930 yılında düzenlenen turnuvaya 13 takım katılırken, bu yılki turnuvaya sadece 16 takım katıldı. Son yıllarda katılan takım sayısının artmasının yanı sıra FIFA, turnuva başına 48 maçın oynandığı 1982'den bu yana her turnuvada oynanan maç sayısını da 64'ten 80'e çıkardı. Bu kadar kısa sürede bu kadar çok maç oynandığı için kimin kiminle ne zaman oynadığını takip etmek çok kolay! Dünya Kupası, her dört yılda bir milyarlarca izleyiciyi kendine çeken, dünyanın en çok izlenen spor etkinliğidir. Bu turnuvanın popülaritesi büyük ölçüde, dünyanın dört bir yanından gelen takımlara uluslararası zafer için birbirleriyle rekabet etme şansı tanıdığı için formatından kaynaklanmaktadır. Dünya Kupası, milyonlarca kişinin maçları şahsen ve televizyondan izlediği devasa bir etkinliktir. Kura çekimi, turnuva sırasında hangi takımların birbirleriyle oynayacağını belirlemek için ilk kez uygulamaya konulduğu 1974 yılından bu yana her yıl Aralık ayında yapılmaktadır. Kura çekimi FIFA'nın Zürih'teki merkezinde gerçekleştirilir ve genellikle televizyondan ve internetten canlı olarak yayınlanır. İlk Dünya Kupası 1930 yılında Uruguay'da düzenlenmiş ve sadece 13 takım katılmıştır. Turnuvanın formatı zaman içinde artan takım sayısına uyum sağlamak için değişti ve bu yılki organizasyonda 32 takım mücadele ediyor. Son yıllarda katılan takım sayısının artmasının yanı sıra FIFA, turnuva başına 48 maçın oynandığı 1982'den bu yana her turnuvada oynanan maç sayısını da 64'ten 80'e çıkardı. Dünya Kupasını takip etmenize yardımcı olmak için, oynanmış ve oynanacak tüm maçları gösteren kapsamlı bir program oluşturduk. Ayrıca, bu yılki turnuvaya katılmaya hak kazanan tüm takımların bir listesini ve güç sırasına göre sıralamalarını da sunduk.

Arjantin'in Yıldızları

Arjantin'in Yıldızları

Arjantin süper yıldızlardan oluşan bir takım ve son maçlarında çok başarılı oldular. İzlanda ve Macaristan'a karşı oynadıkları önceki maçları kazandılar. İzlanda'yı 2-1 ve Macaristan'ı 3-0'lık skorlarla mağlup ettiler. Bu maçlarda Arjantinli oyuncular güçlerini gösterdiler, özellikle de İzlanda'ya iki ve Macaristan'a bir gol atan Messi. Şu ana kadar turnuva boyunca iyi oynadı ve umarız Cumartesi günü de bunu devam ettirir.