Arjantin-Arabistan Maçı

 

Dünya Kupası’nı büyük bir heyecan ile bekledik. Sonunda dev turnuva başladı. Birbirinden heyecanlı ve zevkli maçlar futbolseverleri bekliyor. Grup maçlarında takımlar ilk iki sıraya girebilmek adına mücadele edecek. Maçlar ilerledikçe rekabet artarken, turnuvada birçok sürpriz gelişmeye de tanık olacağız gibi görünüyor. Katar’daki futbolun zirve organizasyonunda, Arjantin ile Suudi Arabistan kozlarını paylaşacak. Dünyanın en popüler futbolcularından biri olan Messi liderliğindeki Tangocular, turnuvanın zayıf halkası Arabistan ile karşı karşıya gelecek. Arjantin-Arabistan maç sonucu çok büyük bir kitle tarafından Arjantin lehine sonuçlanacağı şeklinde tahmin ediliyor.

 

Grubun değil aynı zamanda turnuvanın da güçlü favorilerinden olan Tangocular, Messi önderliğinde ve ünü sebebi ile hep Messi merkezli bir takım olarak gözükseler de kadrosunda birçok yıldız ismi barındırıyor. Arabistan ise bu turnuvaya gelerek kendini başarılı olarak görürken, atacağı her gol bile yanlarına kar olarak kalacak gibi gözükmekte. Mütevazi kadroları ile ortaya koydukları mücadele ile takdir toplamaya çalışacaklar. Üzerlerinde bir beklenti olmadığından bunu avantaja çevirmeye gayret edecekler. Ancak ilk maçta işleri oldukça zor.

Arjantin-Arabistan Maçı

Suudiler Kafa Tutabilecek mi?

 

Suudi Arabistan Dünya Kupasına ilk defa katılmıyor. Bu konuda deneyimleri var.  Fakat güçlü bir grupta bulunuyorlar ve şansları çok az. Arjantin’i rakip olarak görmediklerini düşündüğümüzde, diğer rakipleri de kendilerine göre  güçlü ve deneyimli. Polonya ve Meksika karşısında şansları yine düşük olacaktır. Oynayan tüm oyuncular Arabistan Ligi’nden. Uluslararası alanda parlamış herhangi bir futbolcuları da bulunmuyor.

 

Asya Elemeleri’nde Japonya ve Avustralya’nın önünde Dünya Kupası’na katılım hakkı kazanmaları, sahada futbol adına bir şeyler koyma ihtimallerini bulunduruyor. Arjantin her yönü ile çok güçlü ve bu maçta bir sürpriz olma ihtimali yok denecek kadar az.  Arjantin, Messi’nin çok büyük bir ihtimalle son Dünya Kupası olması sebebi ile ayrı bir motivasyon ile sahada olacak. Özellikle Martinez’in ayağı ile skor üretme üzerine yine Messi’nim serbest oynayacağı bir maç bizleri bekliyor.

Suudi Arabistan milli takımı ise erken gol yemeden direncini maksimum sürede yukarıda tutmaya çalışacak. Hücum konusunda ise kapasitelerinin oldukça dar olmasını düşünerek muhtemelen topu en yetenekli ve teknik oyuncuları üzerinden bir an önce rakip sahaya taşımayı amaç edinecek. TRT tarafından canlı yayınlanacak olan bu maç saat 13.00’da oynanacak. Arjantin-Arabistan maç özeti maç bittikten bir süre sonra televizyon kanalları veya internet üzerinden izlenebilecek.

Arjantin Üzerine Farklı Seçenekler Gerekli

Arjantin Üzerine Farklı Seçenekler Gerekli

 

Arjantin’in mutlak favori olduğu bir maçta doğal olarak Arjantin bahsi kapalı. Açık olsa da oranı oldukça düşük ve dolaylı olarak anlamsız olacak. Arjantin-Arabistan maç sonucu tahmininde farklı alternatiflere yönelmek gerekecek. Arjantin, karşısında kapalı bir savunma anlayışı görebilir. Bu da gol bulma zamanını geciktirecektir. Her ne kadar etkili ayaklar kilidi açacak yetenekte olsalar da çokça tanık olunduğu üzere katı savunma anlayışı ile en güçlü takımlar dahi düğümlenebiliyor. Özellikle Arjantin gibi teknik ve organize bir takıma karşı sert bir oyun mantığı ile şekillenen bir Arabistan izleyebiliriz. Fakat ilk gol atıldıktan sonra devamının kolay geleceğini düşünebiliriz. Bu nedenle 2.5 gol üstü değerlendirilebilir. Arjantin galibiyeti ve karşılıklı gol yok seçeneği de tercih edilebilir duruyor. Handikaplı maç sonucu için ise sürpriz kuponlarda 2 handikaplı olarak tercih yapılabilir. Arjantin ile Suudi Arabistan arasındaki bu mücadele TRT ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.  Arjantin-Arabistan maç özeti ise maçın erken saati nedeni ile canlı izleyemeyenler için yine TRT ekranları veya internet üzerindeki siteler üzerinden erişime açık olacaktır.