Almanya Japonya Maçı

2018 Dünya Kupası’nda gruptan çıkamayan Almanya, 2020 Avrupa Şampiyonası’nda ise son 16’dan veda etmişti. Son yıllarda bir düşüş yaşayan Almanlar 27 yaş ortalamalı kadroları ile eski günlerine dönüş yapmak amacında. Japonya ise son Dünya Kupası’nda son 16’ya kalma başarısı göstermişti. 160 milyon euro değerindeki kadrolarında, geçtiğimiz sezon Frankfurt ile  Avrupa Ligi Şampiyonluğu yaşayan Kamada öne çıkıyor. İspanya’nın da yer aldığı grupta Almanya karşısında en azından 1 puan alıp gruptan çıkma şansını canlı tutmak isteyeceklerdir. Almanya her ne kadar eski günlerinden uzak görünse de şampiyonluğun favorilerinden biri olarak öne çıkıyorlar.

Almanlar Moral, Japonlar Sürpriz Peşinde

Müller, Neuer, İlkay gibi tecrübeli oyuncuların yanına bu turnuvada, 18 yaşındaki Moukoko ve 19 yaşındaki Musiala gibi genç yetenekleri de katmış durumdalar. Almanya-Japonya maç sonucu üzerine yorumlar yapılırken temkinli yaklaşanların sayısı azımsanmayacak seviyede. Saat 16.00’da başlayacak maç, TRT 1’den naklen yayınlanacak. Maçı canlı izleyemeyenler için Almanya-Japonya maç özeti internet ve yine TRT Spor ekranlarında olacak.

 

Almanlar Moral, Japonlar Sürpriz Peşinde

 

Dünya Kupası tarihinde ilk kez karşı karşıya gelecek iki takımın mücadelesinde Almanya, iyi bir turnuva başlangıcı amacında, Japonya ise sürpriz peşinde olacak. Dünya Kupası’nı en fazla kazanan 2 Avrupa ülkesinden biri olan Almanya, en fazla şampiyon olan Brezilya’yı yakalamak isteyecek. Özellikle son 2 turnuvadaki hayal kırıklıkları ve bu Dünya Kupası’nda iddialı ve güçlü takımların sayı fazlalığı, favoriler arasında olsalar da ihtimallerini fazla yükseltmiyor.

 

Kosta Rika ve İspanya’nın bulunduğu gruptan çıkmak istiyorlarsa Japonya engelini galibiyet ile geçmeleri önem tutuyor. Almanya-Japonya maç sonucu üzerine Almanya’nın kağıt üstünde favori oluşu ile galibiyet seçeneğini işaretleyenler çoğunluğu oluşturuyor. Fakat karşılarındaki Japonya’nın Dünya Kupası’nda deneyimli olduğunu ve kadro kalitelerinin de çok düşük olmadığını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Üst üste yedinci kez Dünya Kupası arenasında boy gösterecek olan Japonya, ilk maçta puan peşinde olacak. Almanya karşısında alınacak 1 puan bile çok değerli olacak. Kosta Rika maçını hedef maçı olarak belirleyecek Japonlar, Almanya’dan 1 puan alıp duruma göre İspanya’ya mağlup olsalar bile gruptan çıkabilirler. Kadro kalitesi olarak elbette daha üstün olan Almanlar, ilk maçta aslında merak edilen turnuva form durumlarını ortaya koyacak.  Bu da ileriki maçlar için gösterge oluşturacak.

 

Maç Sonu Tahmini Şüpheli

 Maç Sonu Tahmini Şüpheli

Dünya Kupası grup ilk maçında Almanya ve Japonya arasındaki maç tereddüt yaratıyor. Almanya’nın galibiyet oranı riskini karşılamıyor. Japonya’nın hücum bölgesinde potansiyele sahip bir takım olduğunu düşünürsek Almanya’nın hamlelerine, direnç ve karşılık koyacaklardır. Maç sonu tahmininden biraz daha diğer seçeneklere yönelmekte fayda var. Gol tahmininde, 2.5 gol üstü değerlendirilebilir diye düşünüyorum. İlk yarının ise dengede geçeceğini düşünüyorum. İlk yarı beraberlik seçeneği oynanabilir duruyor.  Hansi Flick yönetimindeki Almanlar, ilk maçta galibiyet arzusunda olacak ve arkada çeşitli açıklar vermeleri muhtemel görünüyor. Her ne kadar kalede Neuer güven verse de, karşılıklı gol var oynanabilir.

 

Oranı yükseltmek isteyenler ve banko kuponun yanına 2. bir kupon yapmayı planlayanlar için ilk yarı beraberlik maç sonucu Almanya galibiyeti bahsi yapılabilir. Almanya’nın bir şekilde galibiyete ulaşma ihtimali yüksek ama banko durmuyor. Daha çok gol olacak yarının ise ikinci yarı olacağını ön görüyoruz. Almanya-Japonya maç özeti maç bitiminden sonra analizler ile beraber yayıncı kuruluş maç sonrası programında olacaktır. Her iki takımda da önemli bir eksik bulunmuyor. Keyifli bir maç bizleri bekliyor.